Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2010-10-18 Oddajcie parki narodowi! Możesz pomóc

Zmiana zapisów w aktualnie obowiązującej ustawie o ochronie przyrody to szansa na utworzenie w niedalekiej przyszłości nowych parków narodowych: Mazurskiego, Turnickiego i Jurajskiego oraz powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego. Aby dokonać zmian w prawie musimy zebrać 100 tysięcy podpisów pod poparciem dla inicjatywy ustawodawczej, która przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie o ochronie przyrody.

W Chojnicach podpisy na formularzach z poparciem dla inicjatywy "Oddajcie parki narodowi" składać można od poniedziałku do soboty w sklepie ekologicznym Green More na ul. Piłsudskiego 14 oraz na Starym Rynku, gdzie podpisy zbierają wolontariusze Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia".

13 sierpnia rozpoczęła się akcja zbiórki 100 tysięcy podpisów w sprawie zmiany zapisów w ustawie o ochronie przyrody. Zmiana dotyczy przepisów, które uzależniają powołanie lub powiększanie parków narodowych od zgody samorządów lokalnych, co obecnie powoduje, że o dziedzictwie przyrodniczym na skalę kraju, Europy i świata decyduje wąska grupa lokalnych władz. Zmiana ustawy pozwoli na powoływanie parków narodowych. Zachęcamy wszystkich ludzi, którym zależy na ochronie polskiej przyrody do zbierania podpisów. Zbiórka podpisów trwa 3 miesiące od daty jej rozpoczęcia, czyli do 13 listopada.

Formularz do zbierania podpisów oraz inne dokumenty związane z inicjatywą "Oddajcie Parki Narodowi" pobrać można jako pliki pod niniejszym tekstem.


Fotogaleria:
Pliki do pobrania:
formularz (24 kB)
oświadczenie (30 kB)
projekt lepszej ustawy (91 kB)

Drukuj treść

Zobacz archiwum