Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2012-07-10 Jutro rozprawa w sprawie zakłócania zgromadzenia

W dniu jutrzejszym (11.07.2012) w Sądzie Rejonowym w Chojnicach odbędzie się rozprawa w sprawie Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic, oskarżonego o uciążliwe zakłócanie w dniu 10.09.2011 obywatelskiego protestu przeciwko prywatyzacji Przedszkola Samorządowego nr 9.

Przypomnijmy, we wrześniu ubiegłego roku, w przeddzień sesji Rady Miejskiej w Chojnicach, podczas której zaplanowane było przyjęcie uchwały w sprawie likwidacji ostatniego w Chojnicach przedszkola samorządowego, na płycie Starego Rynku protestowały stowarzyszenia „Wspólna Ziemia”, Arcana Historii oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy „Inicjatywa Pracownicza”. Na proteście pojawił się także niezaproszony burmistrz Arseniusz Finster z nagłośnieniem z Chojnickiego Domu Kultury. Korzystając z publicznego sprzętu zagłuszał on protestujących. Organizatorzy protestu złożyli pozew do sądu oraz skargę na działania burmistrza do Rady Miejskiej.

W dniu 9.03.2012 przewodniczący Sądu Rejonowego w Chojnicach, Radosław Wyrwas, wydał wyrok nakazowy uznający burmistrza Arseniusza Finstera winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na karę grzywny w wysokości 300 zł oraz obciążył kosztami sądowymi. Burmistrz nie zgodził się jednak z taką decyzją sędziego i zażądał rozprawy. Odbędzie się ona jutro w Sądzie Rejonowym w Chojnicach przy ul. Młyńskiej, w sali nr 6. Początek o godz. 9:00. Sprawę poprowadzi sędzia Anna Jarzyna.

-------------------------------------------------------------

Powiązane ze sprawą linki na stronie Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia":

http://www.wspolnaziemia.org/?a=1&id=432&lg=pl

http://www.wspolnaziemia.org/?a=1&id=411&lg=pl

http://www.wspolnaziemia.org/?a=1&id=385&lg=pl

http://www.wspolnaziemia.org/?a=1&id=384&lg=pl

http://www.wspolnaziemia.org/?a=1&id=355&lg=pl


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum