Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Aktualności

Powrót

2013-08-14 Ewidentnie przeszkadzał i zakłócał...

W dniu dzisiejszym (14.08) w Sądzie Okręgowym w Słupsku odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie obwinionego o zakłócanie legalnego zgromadzenia Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic. Słupski sąd uchylił wyrok uniewinniający Finstera, wydany w maju br. w Sądzie Rejonowym w Chojnicach przez sędziego Tomasza Biernikowicza.

W ustnym uzasadnieniu swej decyzji o uchyleniu wyroku sędzia powiedział, że burmistrz Arseniusz Finster "ewidentnie przeszkadzał i zakłócał" dodając, że "postawa obwinionego budzi zgorszenie", szczególnie jako burmistrza. Dosadnie skrytykował majowy wyrok uniewinniający wydany w Chojnicach przez sędziego Tomasza Biernikowicza, mówiąc między innymi, że "postawa sędziego daleka jest od mądrości życiowej". Sędziemu Biernikowiczowi zarzucił niewłaściwą ocenę zgromadzonego materiału dowodowego. Uzasadnienie pisemne decyzji o uchyleniu wyroku uniewinniającego Arseniusza Finstera będzie gotowe w ciągu dwóch tygodni.

Po dzisiejszym uchyleniu wyroku Sądu Rejonowego w Chojnicach przez Sąd Okręgowy w Słupsku sprawa ponownie wróci na chojnicką wokandę do ponownego rozpatrzenia. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo przedawnienia ciągnącej się już niemal dwa lata sprawy , na co zdaje się mocno liczyć burmistrz Arseniusz Finster i jego pełnomocnicy.


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum