Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Sumienie Czarnej Owcy - blog Radka Sawickiego

Powrót

2010-12-16 Adam Chojnicki, nasz wirtualny kretyn

Pytam Adama: - Jak z Chojnic dojechać do Męcikała? A on na to: - To zależy z jakiego kierunku do nas jedziesz. Możesz dojechać z północy, ze wschodu, z zachodu lub z południa. Niezrażony bezsensowną odpowiedzią zadaję kolejne pytanie: - Jak dojechać do Laski? (to taka malutka urocza miejscowość w Borach Tucholskich), a oburzony Adam na to: - Czy mogę prosić o nieużywanie takich słów? Czuję się trochę niezręcznie, a chciałbym móc z Tobą dalej kulturalnie rozmawiać. Najwyraźniej Laska to dla niego laska (fajna dziewczyna). Zaczyna być śmiesznie. Z zapartym tchem pytam o kolejną miejscowość: - Gdzie położona jest wieś Bachorze? Adam na to: - Mam kochającą familię. Nic nie zastąpi ciepła domowego ogniska.  Czyżby skojarzył Bachorze z bachorami? Ręce opadają...

Adam Chojnicki nie jest prawdziwym facetem. To "pierwszy wirtualny asystent w samorządzie"; ma pomagać w promocji powiatu chojnickiego. Jest przygotowany, by robić to przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Spotkać go można na stronie internetowej http://www.bizneschojnice.eu/ , gdzie gestykuluje, robi bardzo śmieszne minki i przemawia do rozmówców nie poruszając ustami. Jednak chcąc dowiedzieć się czegoś sensownego o naszym powiecie lepiej sięgnąć po inne źródło informacji niźli zwracać się do głupkowatego automatu o imieniu Adam. Ten bubel prawdy ci nie powie. Przynajmnie nie na tematy istotne. Natomiast zapytany w afekcie: - Kto cię stworzył, zjebie? zaprogramowany w duchu propagandy sukcesu Adam odpowie: - Jestem tu dzięki działaniom Starostwa, sprawnie pozyskującego środki unijne. Stworzyli mnie specjaliści z firmy Fido intelligence.

Ktoś (starosta Stanisław Skaja? wicestarosta Marek Szczepański?) naoglądał się chyba kultowego niegdyś serialu Star Trek i uwierzył w potencjalną inteligencję maszyn. Nie tłumaczy to i nie uzasadnia jednak tego, że władze starostwa postanowiły kosmiczny gadżet zafundować mieszkańcom powiatu chojnickiego. Podatników kosztowało to 330 tysięcy złotych (w kwocie tej, oprócz wydatków na powołanie do życia mało merytorycznego Adama, zawierają się także koszty równie mało merytorycznych billboardów, które latem zaprezentowano na przyczepkach w Chojnicach i Trójmieście). Ręce opadają...

Nasze pieniądze zostały wydane na bubel. By to dobitnie udowodnić zaprezentuję jeszcze mały chat z "pierwszym wirtualnym asystentem w samorządzie", czyli wirtualnym kretynem Adamem Chojnickim:

Moje pytanie:
czy w Borach Tucholskich można łowić ryby?
Adam:
Powiat chojnicki częściowo znajduje się na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Park został utworzony w 1996 roku, a jego siedzibą jest miejscowość Charzykowy.
Moje pytanie:
a co z tymi rybami?
Adam:
Nie znam się zbytnio na zwierzętach, ale dzieci wciąż proszą mnie o jakiegoś czworonoga.
Moje pytanie:
a polować można?
Adam:
Przykro mi, ale nie do końca zrozumiałem. Czy możesz zadać to samo pytanie używając innych słów?
Moje pytanie:
czy w powiecie chojnickim można polować?
Adam:
W 1999 roku na mapie administracyjnej ponownie pojawił się powiat chojnicki (zlikwidowany w myśl ustawy z 1975 roku) jako część województwa pomorskiego. Od tej pory zaczęto sporo inwestować w Chojnicach m.in. odnowiono centrum, przywracając dawny wygląd, wybudowano basen i otwarto obwodnicę południową miasta.
 
I tak dalej, i tak dalej...

Odpuśćmy już przesłuchanie biednemu Adamowi i zajrzyjmy do zawartości pozostałej części portalu http://www.bizneschojnice.eu/ . W opcji "miejsca noclegowe" w zakładce "strefa turystyki" wklepuję w wyszukiwarkę miejscowość Funka i... zero informacji. Nikt w Polsce i na świecie nie dowie się o istnieniu Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, które jest obecnie jednym z największych ośrodków nad Jeziorem Charzykowskim. Ani o "Mikomanii", innym funkowskim ośrodku. Wpisuję kolejną miejscowość: Bachorze. I znowu brak wzmianki o tamtejszym ośrodku "Natura". Hasło Swornegacie już reaguje i poznać można kilka firm, ale kaszubskie Swornegace - nie. Ogólnie bieda z nędzą!

Przetarg na kampanię promocyjną powiatu chojnickiego wygrała firma EurOcean, zaś mułka Adama wykreowała firma Fido intelligence z Gdyni.  Nigdy więcej!!!

P.S.
Może jednak źle odgadłem intencje i plany zarządu naszego powiatu? Posłałem link do Adama w Polskę oraz świat i okazuje się, że ludzie przednio się bawią zadając mu najróżniejsze pytania. Adam Chojnicki w sieci staje się powoli drugim Kononowiczem. Kononowicz promował swego czasu Białystok, a teraz Chojnice mają swojego wirtualnego kretyna. Może to taka metoda na promowanie naszej pięknej ziemi?

Fotogaleria:
Adam Chojnicki

Drukuj treść

Zobacz archiwum