Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Sumienie Czarnej Owcy - blog Radka Sawickiego

Powrót

2013-09-10 Radni pospadają z krzeseł?

- Jak niektórzy mówili, że będą za, a teraz się wstrzymują, to ja zrobię taki ruch, że oni z krzeseł pospadają - wysprzęglił się wczoraj Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic, tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej.

Najwyraźniej nie wiedział, że jego rozmowa z Mirosławem Janowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej, jest już transmitowana za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta.

Dialog dotyczył wczorajszego tematu numer jeden sesji, czyli uchwały w sprawie planów likwidacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. - Uspokój się! Zobacz jak nam spokojnie szło. Po cholerę żeś się uniósł? - odpowiadał tonująco Mirosław Janowski, nie wiedząc zapewne, że w jego z burmistrzem rozmawianie z wypiekami na ustach i niedowierzaniem wsłuchują się chojniczanie.

Wczorajsze głosowanie w sprawie likwidacji ZGM (12 głosów za, 8 przeciw) pokazało, że dotychczas wierna i milcząca "drużyna Finstera" zaczyna się dzielić. Burmistrz zapewne już przed sesją czuł, że nie będzie jak sobie zaplanował. I to go tak strasznie poirytowało, że aż chciał pozrzucać niepokornych radnych z krzeseł. Ot, fantazja naszego włodarza! Iście carska!

Panie Janowski, proponuję mieć zawsze w zanadrzu meliskę. Jak się burmistrz zeźli, to szybko trzeba zaparzyć i podać. Koniecznie podwójną porcję. Historia pokazała, że trochę pomaga...


Fotogaleria:

Drukuj treść

Zobacz archiwum