Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" - witamy na naszej stronie
Muzeum Mitologii Słowiańskiej
Biedronka Gąsienica

Sumienie Czarnej Owcy - blog Radka Sawickiego

Powrót

2014-11-09 Niewiedza czy manipulacja?!

Jan Zieliński, obecnie jeden z dwóch zastępców burmistrza Chojnic, napisał w swojej ulotce wyborczej, że był "dwukrotnie powołany przez Radę Miejską na stanowisko zastępcy burmistrza Chojnic (2006 i 2010)". To nieprawda. Powoływał go jednoosobowymi decyzjami (zarządzeniami) burmistrz.

Niby błahostka, ale jednak ta nieprawdziwa informacja może stwarzać wśród wyborców wrażenie, że pan Zieliński jest osobą tak mądrą i kompetentną, że większość spośród 21 chojnickich radnych postanowiła dwukrotnie powołać go na wiceburmistrza. Tymczasem w obu przypadkach - w latach 2006 i 2010 - to burmistrz powoływał swoich zastępców. W pierwszym przypadku zarządzeniem nr 4/2006 z 28 listopada 2006 roku, w drugim przypadku zarządzeniem nr 1/2010 z 2 grudnia 2010 roku.

Jan Zieliński całkiem niedawno udowodnił, że nie wszystko co działo się w Chojnicach w mijającej kadencji samorządu pamięta. Zatem skłonny jestem uwierzyć, że nie pamięta też kto powierzył mu stanowisko zastępcy burmistrza Chojnic. Przypominam zatem. Był to burmistrz, nie Rada Miejska. Załączam kopie odpowiednich dokumentów, które pan Jan Z. i czytelnicy mojego bloga znaleźć też mogą w ratuszowym Biuletynie Informacji Publicznej.

Pana Jana Zielińskiego wzywam do natychmiastowego publicznego zdementowania nieprawdziwych informacji na portalach www.weekendfm.pl, www.chojnice24.pl, www.chojnice.pl, www.chojnice.tv, www.chojnice.com, w tygodniku "Czas Chojnic", w dzienniku "Gazeta Pomorska" oraz na falach Radia Weekend. Oczekuję oświadczenia następującej treści: "Oświadczam, że na swoich ulotkach wyborczych podałem nieprawdziwą informację mówiącą, że na stanowisko zastępcy burmistrza Chojnic powołała mnie w latach 2006 i 2010 Rada Miejska Chojnic. W rzeczywistości powoływał mnie swoimi zarządzeniami burmistrz Chojnic".


Fotogaleria:
Pliki do pobrania:
zarządzenie z 2006 roku (22 kB)
zarządzenie z 2010 roku (39 kB)

Drukuj treść

Zobacz archiwum