Wspólna Ziemia - Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /var/www/vhosts/wspolnaziemia.org/httpdocs/Smarty-2.6.26/libs/plugins/shared.make_timestamp.php on line 34 Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /var/www/vhosts/wspolnaziemia.org/httpdocs/Smarty-2.6.26/libs/plugins/modifier.date_format.php on line 53 2012-02-17 - Tatuaże i opinie radnego Kowalika

Według Stanisława Kowalika, radnego chojnickiej Rady Miejskiej, możliwość udziału w życiu politycznym i społecznym miasta uzależniona być powinna od wyglądu obywatela. By nie narażać siebie i swojego koleżeństwa z Rady Miejskiej na niechciane kontakty z upierdliwymi obywatelami w rozchełstanych koszulach, radny Kowalik negatywnie zaopiniował pomysł wprowadzenia do statutu miasta Chojnice zapisów o możliwości zgłaszania przez mieszkańców inicjatyw uchwałodawczych.

Podczas ostatniego posiedzenia miejskiej Komisji Ochrony Środowiska radny Stanisław Kowalik tak uzasadnił swoje głosowanie przeciwko pomysłowi działaczy Projektu Chojnicka Samorządność: – Chciałbym państwu przypomnieć, że tak niedawno na sesji był dopuszczony do głosu jeden z obywateli naszego miasta. Uważam, że w sposób nieelegancki zachowywał się. Powinien wyglądać schludnie, a nie w rozchełstanej koszuli, zabierał głos i obrażał niektóre osoby, przede wszystkim burmistrza. By uniknąć na przyszłość takich sytuacji, po prostu jesteśmy przeciwni.

Warto zauważyć, że na co dzień autor tej wypowiedzi jest działaczem związkowym "Solidarności", tym bardziej dziwi więc takie segregacyjne podejście do obywateli i ocenianie ich po wyglądzie. Może kryterium merytoryczności nie mieści się w granicach percepcji pana radnego?!

Radny Kowalik ma tatuaże. Ciekawie byłoby gdyby obywatele miasta Chojnice (przynajmniej ci w rozchełstanych koszulach) zarzucili mu, że jest niegodzien funkcji radnego bowiem dziary są obciachowe i noszą je na ogół kryminaliści albo ludzie o wątpliwej kondycji psychicznej? Byłoby to równie głupie i krzywdzące kryterium jak to, które zastosował radny Kowalik. Ale może stanowiłoby dobrą lekcję pokory i tolerancji dla naszego estety?


Fotogaleria:

zdjęcie z zasobów Internetu / nie są to tatuaże bohatera tekstu

Wiadomość pochodzi z serwisu wspolnaziemia.org